Mythica Society for the Strange and the Curious
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mythica Society for the Strange and the Curious

Πιστεύεις στην μαγεία:
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Έχετε κάποιο φυλαχτό?

Go down 
+4
Selleihna
Aredhel
Twinface
Rodolpho
8 posters

Έχετε κάποιο φυλαχτό?
Ναι
Έχετε κάποιο φυλαχτό? Vote_lcap80%Έχετε κάποιο φυλαχτό? Vote_rcap
 80% [ 4 ]
Όχι
Έχετε κάποιο φυλαχτό? Vote_lcap20%Έχετε κάποιο φυλαχτό? Vote_rcap
 20% [ 1 ]
Total Votes : 5
 
Poll closed

AuthorMessage
Rodolpho
Admin
Rodolpho


Posts : 41
Join date : 2009-11-21
Age : 40

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 9:09 am

Θα θέλαμε να μας πείτε αν έχετε κάποιο φυλαχτό που να είναι σημαντικό για εσάς. Οτιδήποτε, από ένα παλιό αντικείμενο που σας κάνει να νιώθετε όμορφα όταν το κρατάτε, μέχρι κάποιο παράξενο μενταγιόν με τις πέτρες της γέννησης σας - αρκεί να νιώθετε σημαντική και θετική την επιρροή του στη ζωή σας
Back to top Go down
https://mythica.darkbb.com
Twinface

Twinface


Posts : 21
Join date : 2009-11-23
Age : 33
Location : Athens

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 12:00 pm

Έχω ένα ασημένο δαχτυλίδι σε σχήμα αλυσίδας, το οποίο ήταν και το πρώτο "δικό μου" αντικείμενο. Εϊναι σύμβολο για πολλές προσωπικές στιγμές, όχι μόνο λόγω του σχήματος , αλλά και επειδή ήταν το πρώτο αντικείμενο που χρησιμοποίησα σαν αποδέκτη κατά τις πρακτικές μου. Εν συντομία, είναι κάτι το οποίο με βοηθάει σε καθημερινή βάση σε πολλούς τομείς της ζωής μου, σε κανονικό και παρα/μετα-φυσικό επίπεδο.
Back to top Go down
Aredhel

Aredhel


Posts : 36
Join date : 2009-11-22
Location : North..

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 8:01 am

Εγώ δεν έχω φυλαχτό. Έχω πολλά αντικείμενα που θα μπορούσε κάποιος να τα θεωρήσει φυλαχτά, αλλά εγώ δεν τα σκέφτομαι έτσι!
Back to top Go down
http://www.onedifferentstep.blogspot.com
Selleihna

Selleihna


Posts : 18
Join date : 2009-11-22
Age : 42
Location : Athens (physically only)

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 7:22 pm

Χμ... εγώ δεν θα ψηφίσω...

Έχω αρκετά πράγματα που θεωρώ φυλακτά σε ένα μικρό βαθμό αλλά αυτά τα πράγματα για εμένα είναι ρευστά: έχω το λεγόμενο wyld mind...

Ίσως εάν έβρισκα το "κατάλληλο" να του έμενα πιστή...
Back to top Go down
Rodolpho
Admin
Rodolpho


Posts : 41
Join date : 2009-11-21
Age : 40

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeSat Nov 28, 2009 10:13 am

Εγώ συνηθίζω να δένομαι με μικρά αντικείμενα, τα οποία με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο αποκτούν εμπαθικά μεγάλη σημασία για μένα. Σημαντικότερα δύο, ένα δαχτυλίδι με σκαλισμένα κάποια τραπουλόχαρτα, και ένα τετράφυλο τριφύλλι.
Back to top Go down
https://mythica.darkbb.com
*Katja*

*Katja*


Posts : 4
Join date : 2009-12-05
Age : 29
Location : Athens

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 3:17 pm

Και εγώ έχω δύο. Μία ασημένια τριάλφα. Αλλά επίσης έναν μαύρο σταυρό. Αμα δεν τα φοράω κατά κάποιον τρόπο κινδυνεύω.
Back to top Go down
http://www.tarjaturunengr.com
kostas-nw

kostas-nw


Posts : 12
Join date : 2009-11-29
Age : 32
Location : Athens/Peristeri

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 3:29 pm

Εγώ έχω ένα μενταγιόν για το λαιμό από το αγαπημένο μου συγκρότημα (Nightwish) το οποίο το έχω ευλογήσει μάλιστα
Back to top Go down
Selleihna

Selleihna


Posts : 18
Join date : 2009-11-22
Age : 42
Location : Athens (physically only)

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 8:43 am

Rodolpho wrote:
Εγώ συνηθίζω να δένομαι με μικρά αντικείμενα, τα οποία με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο αποκτούν εμπαθικά μεγάλη σημασία για μένα. Σημαντικότερα δύο, ένα δαχτυλίδι με σκαλισμένα κάποια τραπουλόχαρτα, και ένα τετράφυλο τριφύλλι.

Ένα τετράφυλλο τριφύλλι? Γιατί αυτό rings a bell? Είναι αυτό από την Ουαλία?
Back to top Go down
kourdisto portokali




Posts : 2
Join date : 2009-11-22

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeSun Jan 03, 2010 10:17 pm

ενα μικροσκοπικο σταυρο που εχει συναισθηματικη αξια για μενα και ενα δαχτυλιδι σε σχημα λουλουδιου - κατα παραξενο τροπο με ηρεμει και νιωθω μια προστασια , ότι ολα θα πανε καλα κτλ ...
Back to top Go down
liber

liber


Posts : 3
Join date : 2014-12-08
Age : 32

Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: περι φυλαχτων   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitimeMon Dec 08, 2014 7:11 am

εγω εχω μια τρικουετρα ασημενια για το λαιμο και ενα δαχτυλιδι παλι ασημενιο και τα δυο ειναι φυλαχτα
Back to top Go down
Sponsored content





Έχετε κάποιο φυλαχτό? Empty
PostSubject: Re: Έχετε κάποιο φυλαχτό?   Έχετε κάποιο φυλαχτό? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Έχετε κάποιο φυλαχτό?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Mythica Society for the Strange and the Curious :: Φόρουμ Χρηστών :: Περί Αποκρυφισμού-
Jump to: